Warsztat pt.: „Komunikacja i zasady współpracy w międzynarodowym środowisku naukowym”.

Posted Opublikowane przez Studium Doktoranckie w Aktualności
Gru
8

Stowarzyszenie PolDoc zaprasza na warsztat pt.: „Komunikacja i zasady współpracy w międzynarodowym środowisku naukowym”. Celem warsztatu jest trening umiejętności umożliwiających efektywną komunikację z osobami odmiennymi kulturowo w środowisku akademickim (praca w międzynarodowym zespole badawczym; realizacja projektu, który zakłada wyjazd do kraju znacznie różniącego się kulturowo; kontakty ze studentami zagranicznymi, itp.). Uczestnicy będą mogli zapoznać się z pojęciem kompetencji międzykulturowej i zrozumieć, jaki zakres wiedzy i umiejętności składa się na taką kompetencję. Przejdą m.in. krótki trening racjonalnego podejścia do sytuacji odmiennych kulturowo i przeanalizują międzykulturowe incydenty krytyczne odwołując się do najważniejszych teorii dotyczących różnych wymiarów kultury. Ostatnim punktem warsztatu będzie wypracowanie ogólnej strategii zapobiegania nieporozumieniom międzykulturowym w sytuacjach akademickich.

Serdecznie zapraszamy wszystkich naukowców – zarówno doktorantów, jak i tych bardziej doświadczonych – którzy chcieliby zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji międzykulturowej.

Prowadzący: dr Julita Woźniak

Warsztat odbędzie się 15 grudnia 2017r. w Strefie Wiedzy i Innowacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ul. Muszyńskiego 2, sala 2.10 (2 piętro), w godz. 17.00-20.00.

Zapisy odbywają się drogą elektroniczną: https://www.poldoc.pl/szkolenia-i-doradztwo/zapisy-na-szkolenia/range.listevents/-

Wydrukuj strone
Do gory
Do gory