Wszystkie artykuły w Aktualności

Komunikat Studium Doktoranckiego

Posted Opublikowany przez Admin in Aktualności
Cze
19

Z uwagi na szkolenia pracowników, Studium Doktoranckie będzie NIECZYNNE w dniach 24-25 czerwca 2019 roku.

Komunikat sekretariatu

Posted Opublikowany przez Admin in Aktualności
Cze
11

Sekretariat Studium Doktoranckiego w dniach od 11-14.06.2019r. pracuje do godziny 14:00.

Warsztaty z zarządzania danymi badawczymi (Research Data Management – RDM)

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Maj
29

Szanowni Państwo,
w związku z wdrażaniem zasad otwartości w nauce i nowymi wytycznymi NCN, które będą obowiązywały przy grantach, serdecznie zapraszamy na

Warsztaty z zarządzania danymi badawczymi (Research Data Management – RDM)

11 czerwca 2019 r., godz. 11:00 – 17:00, Centrum Informacyjno-Biblioteczne UM (ul. Muszyńskiego 2)

Więcej informacji i zapisy

Serdecznie zapraszam do zgłaszania się na warsztaty oraz proszę o rozpowszechnienie informacji o szkoleniu.  

Bal Doktorantów 2019

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Maj
6

Drogie Doktorantki,
Drodzy Doktoranci,

Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego, Rada Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Politechniki Łódzkiej zaprasza na Bal Doktorantów 2019.

Szczegóły dotyczące balu:
25 maja (sobota), start godzina 19:30, koniec 4:00 (26.05)
Miejsce – Zatoka Smaku (część Zatoki Sportu), Al. Politechniki 10, Łódź

Rejestracja na bal odbywać się będzie w II turach. Im wcześniej się zarejestrujesz tym cena niższa. W I turze przewidzieliśmy 150 miejsc. W II turze 50 miejsc. E-mail z numerem konta do uiszczenia opłaty za Bal będziemy wysyłać po 22/04.

I tura: od 4.04 do 25.04 (lub do wyczerpania gwarantowanych miejsc)
– dopłata od doktoranta UŁ/UMed/PŁ – 55 zł
– cena dla osoby towarzyszącej 155 zł

II tura: od 26.04 do 12.05 (lub do wyczerpania gwarantowanych miejsc)
– dopłata od doktoranta UŁ/UMed/PŁ – 65 zł
– cena dla osoby towarzyszącej 165 zł

O 20:00 uroczyste rozpoczęcie przemówieniem Władz Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Politechniki Łódzkiej, a potem pamiątkowe zdjęcie grupowe.

Bawimy się do godziny 4:00!

Organizator zapewnia:
– uroczystą kolację, trzydaniowy posiłek,
– bufet przekąsek,
– bufet słodki,
– napoje zimne i gorące oraz wino,
– świetnego DJ, który będzie prowadził całą zabawę
– fotobudka

Informujemy, że nie ma możliwości uzyskania faktury za wpłatę, jak również nie są one zwracane w przypadku zrezygnowania z uczestnictwa w balu.

Informujemy także, że w obiekcie obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych poza wyznaczonym miejscem przed wejściem.

Obowiązują stroje wieczorowe.

Link do formularzu rejestracyjnego:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=7xpEYw7al0O7fvnUcF6WOwozrmBR2F9NmNzk4wnrwGNUNjNCS0tSSjRQUU9OMUNCVFlKSFVURDQwRi4u&fbclid=IwAR2oS55Fu7y7kTYC4Ru8MQt_WydTHLIIqV7RnqPaRC2JJEALcjP10VDIO9M

Sekretariat Studium Doktoranckiego nieczynny

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Maj
6

Szanowni Państwo, 

W dniach 9-10 maja 2019 r. (czwartek-piątek) Sekretariat Studium Doktoranckiego będzie nieczynny z powodu szkolenia pracowników. 

Zapraszamy do rejestracji w programie Health+ Biodesign Innovation Fellowship!

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Kwi
17

Program kierowany jest do studentów oraz specjalistów z dziedziny inżynierii, medycyny, biznesu, projektowania, informatyki i badań naukowych. Przez 15 tygodni trwania programu, interdyscyplinarny zespół‚ składający się z 4 osób stworzy całkowicie nowy produkt odpowiadający potrzebom pacjentów. Stypendyści przez miesiąc poznawać będą  potrzeby pacjentów na oddziałach szpitalnych, a następnie przechodzić będą drogę od procesu identyfikacji potrzeb, przez prototypowanie wynalazku do etapu utworzenia pomysłu. 

Rejestracja do 06 maja!

Pytania prosimy kierować do dr. Magdaleny Wrzesińskiej e-mail: magdalena.wrzesinska@umed.lodz.pl

DLA DOKTORANTEK

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Kwi
17

WE Health 2019, Woman Empowerment Day, Medical University of Lodz, Poland

Informacja dotycząca rekrutacji do projektu SMART-UP LAB.

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Mar
28

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zaprasza osoby z pomysłem na innowacje do udziału w trzeciej edycji bezpłatnego programu “SMART-UP LAB”. Zgłoszenia przyjmowane są do  31 marca przez stronę: http://medihub.zone/portfolio-item/sul2019/ .

Program adresowany jest do studentów, doktorantów, absolwentów szkół wyższych i przedsiębiorców reprezentujących różnorodne dyscypliny kształcenia i doświadczenie zawodowe. Przyszli liderzy innowacji wezmą udział w intensywnym programie szkoleniowym, który podniesie ich kompetencje w zakresie przedsiębiorczości i udzieli wsparcia przy kolejnych krokach w rozwoju pomysłu do jego komercjalizacji. Uczestnicy pracując w interdyscyplinarnych zespołach zmierzą się z praktycznymi wyzwaniami przygotowanymi przez firmy, otrzymają stałą pomoc ze strony mentorów w rozwoju pomysłu i będą mieć możliwość zaprezentowania projektu bezpośrednio przed inwestorami. Wyróżnione zespoły wezmą udział w zagranicznych wizytach studyjnych i otrzymają fundusze na budowę demonstratorów. Program jest doskonałą okazją do założenia START-UPów i wejścia na rynek.

Program finansowany jest ze środków programu EIT Health na rzecz poprawy zdrowia i życia ludzi oraz aktywnego starzenia.

NAWA Ogłosiła program dla lekarzy i naukowców

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Mar
26

Z przyjemnością informujemy, że 21 marca 2019 roku Ministerstwo Zdrowia i Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uruchomiły program im. prof. Franciszka Walczaka – wspólną inicjatywę adresowaną do naukowców i doktorantów prowadzących badania w zakresie kardiologii, onkologii, alergologii i chorób zakaźnych.

Celem programu jest wzmocnienie potencjału polskich jednostek naukowych i podmiotów leczniczych poprzez wsparcie mobilności międzynarodowej badaczy z obszaru kardiologii, onkologii, alergologii i chorób zakaźnych. Dzięki atrakcyjnemu stypendium program umożliwi naukowcom wyjazdy do najlepszych ośrodków naukowych i medycznych zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych, trwające od 3 do 6 miesięcy. O finansowanie wniosków mogą się ubiegać indywidualni naukowcy, posiadający co najmniej stopień naukowy doktora lub mający otwarty przewód doktorski (nie dłużej niż 3 lata), zatrudnieni w polskich uczelniach, instytutach naukowych i badawczych lub w szpitalach klinicznych.

Jesteśmy przekonani, że współpraca z amerykańskimi specjalistami pozwoli polskim onkologom, kardiologom, alergologom oraz specjalistom z zakresu chorób zakaźnych na zdobycie nowych doświadczeń zawodowych oraz nawiązanie kontaktów naukowych, które polscy lekarze i naukowcy będą mogli wdrożyć w Państwa ośrodkach. Uczestnicy programu zyskają możliwość rozwoju naukowego i zawodowego, a także zdobycia cennych umiejętności w naukowym środowisku międzynarodowym w zakresie profilaktyki, diagnostyki i terapii chorób cywilizacyjnych. Liczymy, że w niedługim czasie te doświadczenia przyniosą konkretne efekty w obszarze opieki medycznej w Polsce.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie internetowej NAWA, pod adresem: nawa.gov.pl/naukowcy/program-im-walczaka

Zachęcamy do korzystania z możliwości, jakie daje wspólna inicjatywa Ministra Zdrowia i Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Pozdrawiamy
Zespół pracowników NAWA

Komunikat Studium Doktoranckiego

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Mar
21

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż z uwagi na planowany remont pomieszczeń Studium Doktoranckiego oraz związaną z tym przeprowadzką, Studium Doktoranckie będzie czynne w dniu 26-03-2019 r. w godzinach 8:00-13:00, w dniach 27-28.03.2019 r. Studium będzie nieczynne.

Od dnia 29-03-2019 r. Studium będzie prowadzić obsługę doktorantów na Placu Hallera w pokoju 234.