Wszystkie artykuły w Aktualności

Zapraszamy do rejestracji w programie Health+ Biodesign Innovation Fellowship!

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Kwi
17

Program kierowany jest do studentów oraz specjalistów z dziedziny inżynierii, medycyny, biznesu, projektowania, informatyki i badań naukowych. Przez 15 tygodni trwania programu, interdyscyplinarny zespół‚ składający się z 4 osób stworzy całkowicie nowy produkt odpowiadający potrzebom pacjentów. Stypendyści przez miesiąc poznawać będą  potrzeby pacjentów na oddziałach szpitalnych, a następnie przechodzić będą drogę od procesu identyfikacji potrzeb, przez prototypowanie wynalazku do etapu utworzenia pomysłu. 

Rejestracja do 06 maja!

Pytania prosimy kierować do dr. Magdaleny Wrzesińskiej e-mail: magdalena.wrzesinska@umed.lodz.pl

DLA DOKTORANTEK

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Kwi
17

WE Health 2019, Woman Empowerment Day, Medical University of Lodz, Poland

Informacja dotycząca rekrutacji do projektu SMART-UP LAB.

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Mar
28

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zaprasza osoby z pomysłem na innowacje do udziału w trzeciej edycji bezpłatnego programu “SMART-UP LAB”. Zgłoszenia przyjmowane są do  31 marca przez stronę: http://medihub.zone/portfolio-item/sul2019/ .

Program adresowany jest do studentów, doktorantów, absolwentów szkół wyższych i przedsiębiorców reprezentujących różnorodne dyscypliny kształcenia i doświadczenie zawodowe. Przyszli liderzy innowacji wezmą udział w intensywnym programie szkoleniowym, który podniesie ich kompetencje w zakresie przedsiębiorczości i udzieli wsparcia przy kolejnych krokach w rozwoju pomysłu do jego komercjalizacji. Uczestnicy pracując w interdyscyplinarnych zespołach zmierzą się z praktycznymi wyzwaniami przygotowanymi przez firmy, otrzymają stałą pomoc ze strony mentorów w rozwoju pomysłu i będą mieć możliwość zaprezentowania projektu bezpośrednio przed inwestorami. Wyróżnione zespoły wezmą udział w zagranicznych wizytach studyjnych i otrzymają fundusze na budowę demonstratorów. Program jest doskonałą okazją do założenia START-UPów i wejścia na rynek.

Program finansowany jest ze środków programu EIT Health na rzecz poprawy zdrowia i życia ludzi oraz aktywnego starzenia.

NAWA Ogłosiła program dla lekarzy i naukowców

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Mar
26

Z przyjemnością informujemy, że 21 marca 2019 roku Ministerstwo Zdrowia i Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uruchomiły program im. prof. Franciszka Walczaka – wspólną inicjatywę adresowaną do naukowców i doktorantów prowadzących badania w zakresie kardiologii, onkologii, alergologii i chorób zakaźnych.

Celem programu jest wzmocnienie potencjału polskich jednostek naukowych i podmiotów leczniczych poprzez wsparcie mobilności międzynarodowej badaczy z obszaru kardiologii, onkologii, alergologii i chorób zakaźnych. Dzięki atrakcyjnemu stypendium program umożliwi naukowcom wyjazdy do najlepszych ośrodków naukowych i medycznych zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych, trwające od 3 do 6 miesięcy. O finansowanie wniosków mogą się ubiegać indywidualni naukowcy, posiadający co najmniej stopień naukowy doktora lub mający otwarty przewód doktorski (nie dłużej niż 3 lata), zatrudnieni w polskich uczelniach, instytutach naukowych i badawczych lub w szpitalach klinicznych.

Jesteśmy przekonani, że współpraca z amerykańskimi specjalistami pozwoli polskim onkologom, kardiologom, alergologom oraz specjalistom z zakresu chorób zakaźnych na zdobycie nowych doświadczeń zawodowych oraz nawiązanie kontaktów naukowych, które polscy lekarze i naukowcy będą mogli wdrożyć w Państwa ośrodkach. Uczestnicy programu zyskają możliwość rozwoju naukowego i zawodowego, a także zdobycia cennych umiejętności w naukowym środowisku międzynarodowym w zakresie profilaktyki, diagnostyki i terapii chorób cywilizacyjnych. Liczymy, że w niedługim czasie te doświadczenia przyniosą konkretne efekty w obszarze opieki medycznej w Polsce.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie internetowej NAWA, pod adresem: nawa.gov.pl/naukowcy/program-im-walczaka

Zachęcamy do korzystania z możliwości, jakie daje wspólna inicjatywa Ministra Zdrowia i Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Pozdrawiamy
Zespół pracowników NAWA

Komunikat Studium Doktoranckiego

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Mar
21

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż z uwagi na planowany remont pomieszczeń Studium Doktoranckiego oraz związaną z tym przeprowadzką, Studium Doktoranckie będzie czynne w dniu 26-03-2019 r. w godzinach 8:00-13:00, w dniach 27-28.03.2019 r. Studium będzie nieczynne.

Od dnia 29-03-2019 r. Studium będzie prowadzić obsługę doktorantów na Placu Hallera w pokoju 234.

Studium Doktoranckie zaprasza na dwa wystąpienia

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Mar
19

Studium Doktoranckie zaprasza na dwa wystąpienia, które odbędą się 2 kwietnia 2019 r. o godz. 12:00 w Auli Pruszczyńskiego w Rektoracie.

Zapisy na wykłady, zaliczające 5 h seminariów prowadzi Sekretariat Studium Doktoranckiego pod numerami telefonów 42 272 50 79, 82. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaproszenie do projektu oraz publikacji

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Mar
12

Szanowni Państwo,

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w projekcie i przesyłania tekstów do monografii naukowej pod redakcją pt.Zdrowy styl życia jako kapitał XXI wieku. Dylematy i wyzwania,

Celem projektu jest realizowanie badań ilościowych i jakościowych dotyczących zdrowego stylu życia osób mieszkających w Polsce. Projekt badawczy skierowany jest do pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz praktyków zajmujących się badaniem gospodarki w Polsce.

Proponowana tematyka artykułów:

 • Ekonomia zdrowia i opieki zdrowotnej
 • Wpływ zdrowia na wzrost gospodarczy
 • Styl życia Polaków i jego wpływ na zdrowie
 • Sport to zdrowie. Aktywność fizyczna Polaków
 • Marketing w nowoczesnej opiece zdrowotnej
 • Pacjent a współczesny rynek usług medycznych
 • Państwo i rynek w sektorze ochrony zdrowia
 • Istota innowacji w publicznych szpitalach
 • Zdrowie publiczne jako element zrównoważonego rozwoju
 • Socjologia zdrowia, choroby i medycyny
 • Logistyka podmiotów medycznych
 • System ochrony zdrowia w Polsce w świetle regulacji prawnych

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.know-press.eu
email: zdrowie@know-press.eu

Z wyrazami szacunku,
dr Anna Krzysztofek
dr Monika Knefel
dr Artur Borcuch

Załączniki:

Marcowe spotkanie z cyklu obiadów piątkowych

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Mar
11

Drogie Doktorantki, Drodzy Doktoranci

Serdecznie zapraszamy na kolejne – marcowe spotkanie z cyklu obiadów piątkowych, w tym miesiącu spotykamy się w Teatrze Muzycznym w Łodzi na koncercie The Best of Muzyczny, jak sama nazwa wskazuje będą tam zaprezentowane największe przeboje tego teatru. Data 29.03.2019 r godzina 18.30.

Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą e-mailową obiady.piatkowe.doktorantow@gmail.com do dnia 14.03.2019 r do godziny 15.00, liczba miejsc ograniczona, serdecznie zapraszamy.

NAUKOWA FUNDACJA POLPHARMY – WYNIKI KONKURSU

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Mar
4

Znamy już zwycięzców VII edycji 2018/2019 konkursu stypendialnego Naukowej Fundacji Polpharmy.

W tej edycji o stypendium naukowe wartości 10 tys. zł ubiegało się 23 studentów studiów doktoranckich uczelni medycznych i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Fundacja przyznała 10 nagród.

Wśród laureatów znaleźli się doktoranci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do zapoznania się z wynikami konkursu na stronie internetowej

https://www.polpharma.pl/fundacja/program-stypendialny

Wykład ekspercki pt. „Digital transformation in healthcare”

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
Lut
22

Szanowni Państwo,

w imieniu Pani Prorektor Lucyny Woźniak zapraszamy Państwa na wykład ekspercki pt. „Digital transformation in healthcare”, który wygłosi Henk Siebren de Jong – Lider rynków międzynawowych firmy Philips.

Spotkanie odbędzie się 4 marca 2019 r. na Patio Centrum Informacyjno-Bibliotecznego przy ul. Muszyńskiego 2.

Wydarzenie będzie miało charakter eksperckiego spotkania w węższym gronie osób bezpośrednio związanych z poruszaną tematyką.

Po wykładzie naszego gościa planujemy panel dyskusyjny oraz newtorking przy kawie.

Będziemy bardzo wdzięczni za potwierdzenie udziału poprzez podlinkowany formularz.