Powiadomienie dla kandydatów na stacjonarne studia doktoranckie
Kandydaci na stacjonarne studia doktoranckie na rok akademicki 2013/2014 przystępują do egzaminów w terminach:
Egzamin z języka obcego:
27 maja 2013 r. (w poniedziałek) o godz. 15,00
Egzamin odbywa się w Auli-1000 na terenie Centrum Dydaktycznego przy ul. Pomorskiej 251. Należy okazać się dowodem osobistym.
Wyniki egzaminu z języka obcego ogłoszone zostaną w dniu4 czerwca 2013 r. o 12,00
Ocena niedostateczna (2) z egzaminu wyklucza kandydata z przebiegu konkursu o miejsce doktoranckie.
Egzamin z przedmiotu:
10 czerwca 2013 r. (w poniedziałek) w godz. 8,00 – 15,00
lub 11 czerwca 2013 r. (we wtorek) w godz. 8,00 – 15,00
Egzamin odbywa się na II piętrze pierwszego budynku przy placu Hallera 1 w salach: 234 i 238. Należy okazać się dowodem osobistym.
Egzamin kwalifikacyjny zostaje pozytywnie oceniony, jeżeli kandydat uzyska z niego nie mniej niż 20 punktów określonych w Uchwale Senatu Nr 341/2011 z dnia 23 lutego 2011 roku w sprawie określenia punktacji kwalifikacji kandydatów na studia doktoranckie.
Komunikat
Doktoranci stacjonarnych studiów doktoranckich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi proszeni są o złożenie indeksu i sprawozdania za rok akademicki 2012/2013
w terminie do 30 lipca 2013 roku.
W przypadku wykazania w sprawozdaniu dorobku publikacyjnego za rok akademicki 2012/2013, opublikowanego w recenzowanym czasopiśmie posiadającym punktację MNiSW w której doktorant jest pierwszym autorem, należy załączyć jego kserokopię.
Osoby chcące ubiegać się o stypendium doktoranckie na rok akademicki 2013/2014 dołączają do sprawozdania rocznego wniosek o stypendium doktoranckie wg wzoru zamieszczonego na stronie internetowej.
O przyznanie zwiększenia stypendium doktoranckiego z dotacji podmiotowej na dofinansowanie zadań projakościowych na rok akademicki 2013/2014 mogą ubiegać się doktoranci stacjonarnych studiów doktoranckich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi po uzyskaniu zaliczenia I, II, III roku, którzy spełniają łącznie następujące warunki :
- Uzyskali co najmniej 30 punktów obliczonych na podstawie ujętej w sprawozdaniu rocznym skali punktów za działalność naukowo-badawczą i działalność dydaktyczną
- Posiadają, przynajmniej jedno udokumentowane osiągnięcie w pracy badawczej ( z roku którego dotyczy sprawozdanie) tj.:
– grant NCN,
– grant uczelniany
– stypendium zagraniczne
– krajowe stypendium konkursowe
– publikacje o współczynniku IF, w której doktorant jest pierwszym autorem( należy podać liczbę punktów IF)
– zgłoszenie patentu
– inne publikacje - Złożą wniosek o przyznanie zwiększenia stypendium doktoranckiego z dotacji projakościowej między 12 sierpnia 2013 a 10 września 2013r.
- Wniosek o stypendium doktoranckie na rok 2013/2014
- Wniosek o stypendium z dotacji projakościowej na rok akademicki 2013_2014
Rekrutacja na studia doktoranckie
Jednostki organizacyjne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ogłaszają konkurs na 4 letnie stacjonarne studia doktoranckie na rok akademicki 2013/2014. Studia umożliwiają uzyskanie stopnia naukowego doktora:
- nauk medycznych w zakresie: medycyny, stomatologii, biologii medycznej.
- nauk o zdrowiu
- nauk farmaceutycznych
Kandydaci składają aplikację na miejsce do Kliniki lub Zakładu znajdującego się w wykazie. Pełen wykaz miejsc zamieszczony jest na stronie internetowej www.umed.lodz.pl oraz na tablicy ogłoszeń Studium Doktoranckiego Uniwersytetu Medycznego przy Pl. Hallera 1.
Stacjonarne studia doktoranckie trwają 4 lata (8 semestrów) i prowadzone są przez Wydziały Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w przyporządkowanych tym wydziałom Klinikach i Zakładach.
O przyjęcie na studia doktoranckie ubiegać się mogą absolwenci odpowiednich kierunków studiów wyższych, którzy przystąpią do egzaminu konkursowego z dyscypliny, w której kandydat zamierza otworzyć przewód doktorski oraz egzaminu z nowożytnego języka obcego (preferowany język angielski).
Do podania, któregoformularz jest do pobrania ze strony internetowej lub w Sekretariacie Studium Doktoranckiego,podpisanego przez kierownika Kliniki/Zakładu, bądź kierownika naukowego należy dołączyć następujące załączniki:
- CV sporządzone zgodnie ze wzorem,
- odpis dyplomu ukończenia szkoły wyższej lub potwierdzona kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych. zaświadczenie z Dziekanatu o ukończonych studiach wyższych,
- zaświadczenie z dziekanatu uczelni wyższej o wysokości średniej ocen za cały okres studiów wyższych (liczbowo do dwóch miejsc po przecinku),
- informacje o przebiegu studiów i dotychczasowej pracy naukowej potwierdzone kserokopiami: publikacji, komunikatów zjazdowych, stypendium ministra zdrowia, dyplomów nagród rektorskich lub Studenckiego Towarzystwa Naukowego i innych Towarzystw Naukowych, ukończonych studiów podyplomowych, odbywania studiów w trybie ITS (Indywidualnego Toku Studiów), potwierdzenie posiadanej ew. prowadzonej specjalizacji, posiadania certyfikatu z dodatkowego języka obcego.
- 4 fotografie legitymacyjne,
- potwierdzenie dokonania opłaty w wysokości 85,00 zł., słownie: osiemdziesiąt pięć złotych, za postępowanie kwalifikacyjne .
Bliższych informacji udziela Sekretariat Studium Doktoranckiego, mieszczący się przy Placu Hallera 1, piętro II, pokój 236 i 237 w czasie przyjęć interesantów, pod nr telefonu 0-42 639-31-84 lub innych numerów telefonów wymienionych na stronie internetowej Studium Doktoranckiego http://www.umed.pl, ew. za pośrednictwem poczty e-mail.
Komplet dokumentów należy złożyć osobiście w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2013 r.
Rektor
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Prof. dr hab. Paweł Górski
Komunikat dla Kierowników Jednostek – Seminaria Doktoranckie
Informujemy o możliwości składania propozycji zajęć seminaryjnych dla doktorantów na nowy rok akademicki 2014/2015.
Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:
1. Imię i nazwisko osoby koordynującej seminaria
2. Nazwę jednostki uczelni prowadzącą seminarium oraz imię i nazwisko jej kierownika.
3. Dane kontaktowe dla doktorantów (adres i telefon).
4. Temat seminarium, datę, godzinę, miejsce i nazwisko osoby prowadzącej zajęcia.
Jednocześnie pragnę poinformować, że z uwagi na wprowadzanie elektronicznego systemu koordynacji zajęć, proszę o planowanie zajęć w dziennych blokach pięciogodzinnych.
W przypadku wątpliwości i pytań proszę o kontakt z sekretariatem Studium Doktoranckiego.
VII Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej Doktorantów
AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Józefa Piłsudskiego w Warszawie
zaprasza do udziału
w VII Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej Doktorantów pt.: „Wyzwania i obszary problemowe w kulturze fizycznej”
organizowanej pod Patronatem Honorowym
JM Rektora AWF
prof. nzw. dr hab. Andrzeja Mastalerza
przez
uczestników drugiego roku studiów doktoranckich AWF Warszawa
17 maja 2013 r.
Komitet Organizacyjny
Przewodniczący: mgr Maciej Puczyński (puczynski.maciej@gmail.com)
mgr Dagmara Fiszer (dagmara.fiszer@gmail.com)
Kontakt dla Uczestników:
mgr Agnieszka Witke tel. 607 728 820
e-mail: konferencja7.doktoranci@gmail.com
www.konferencja7.pl
Akademia Wychowania Fizycznego
ul. Marymoncka 34, 00-698 Warszawa
Dokumenty do pobrania: