Wszystkie artykuły w Aktualności

Trwa nabór! Stypendia Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Posted Opublikowany przez Piotr Dolata in Aktualności
mar
6

Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że trwa nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA: Graduate Student Award 2024-25, Junior Research Award 2024-25, Senior Award 2024-25 i STEM Impact Award 2023-24 oraz nowość (!) – Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2024-25.
Serdecznie zachęcam do zapoznania się z nasza ofertą oraz do podzielenia się nią z zainteresowanymi osobami. Dziękuję!

Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2024-25 to program dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych z następujących dziedzin: biologia komórkowa, molekularna lub strukturalna, biochemia, biofizyka albo obszary pokrewne, z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Celem 10-miesięcznego stypendium jest realizacja własnego projektu badawczego w Stanford University School of Medicine powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Stypendium jest częścią programu Junior Research Award i oferowane jest we współpracy z Rogala Lab. Nabór wniosków trwa do 26 maja. Więcej informacji: fulbright.edu.pl/junior-award

Fulbright Junior Research Award 2024-25 to program dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nowość! W ramach konkursu Junior Research Award 2024-25 można też składać wnioski o nowe, 10-miesięczne stypendium Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2024-25. Nabór wniosków trwa do 26 maja.

Więcej informacji: fulbright.edu.pl/junior-award

Fulbright STEM Impact Award 2023-24 to program dla osób, które kierują projektami badawczymi z obszarów STEM i są zatrudnione w polskich instytucjach akademickich i naukowych. Stypendium pozwala na realizację krótkoterminowego (2-6 tygodni) projektu badawczego, dydaktycznego lub badawczo-dydaktycznego oraz na poszerzenie wiedzy z zakresu komercjalizacji nauki lub skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA. Stypendium przeznaczone jest do pracowników i pracowniczek badawczych i dydaktycznych z doświadczeniem w zarządzaniu projektami badawczymi i nadzorowaniu pracy innych naukowców. Nabór wniosków trwa do 26 maja. Więcej informacji: fulbright.edu.pl/fulbright-stem-impact-award/

Fulbright Senior Award 2024-25 to program umożliwiający osobom zatrudnionym w polskich instytucjach akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucji goszczącej w USA (tj. amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub instytucji rządowe). Stypendium, trwające od 3 do 10 miesięcy, skierowane jest do pracowników i pracowniczek badawczych i dydaktycznych na każdym etapie kariery po uzyskaniu stopnia doktora. Przyjmujemy zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór wniosków trwa do 16 czerwca. Więcej informacji: fulbright.edu.pl/senior-award

Fulbright Graduate Student Award 2024-25 to program dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów drugiego lub trzeciego stopnia w USA, zapewniający finansowanie pierwszego roku nauki w kwocie do 47 000 USD, z możliwością przedłużenia na kolejny rok.

Przyjmowane są wnioski na wszystkie kierunki studiów z wyłączeniem studiów medycznych wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem, programów LLM (Master of Laws) oraz MBA (Master of Business Administration). Wyjazd jest możliwy na każdą akredytowaną uczelnię wyższą. Nabór wniosków trwa do 24 kwietnia.

Więcej informacji: fulbright.edu.pl/graduate-student-award

Szczegółowe Informacje o tegorocznym naborze i planowanych webinarach, a także komplet materiałów promocyjnych znajdują się na stronie: fulbright.edu.pl/stypendia-do-usa/

Obrony – ważna informacja

Posted Opublikowany przez Piotr Dolata in Aktualności
sty
27

Szanowni Doktoranci!

Doktoranci przystępujący do obrony, którzy mają przedłużone kształcenie, są zobowiązani do przedłożenia Kierownikowi Studiów Doktoranckich sprawozdania rocznego (za okres przedłużenia studiów) w Centrum Obsługi Doktorantów. Sprawozdanie stanowi podstawę do wydania zaświadczenia niezbędnego do obrony.

Dear Students!

Posted Opublikowany przez Piotr Dolata in Aktualności
gru
13

Dear Students!

Kindly request your assistance in our survey!

This survey is part of an Erasmus+ funded project called 'Assessment in Healthcare EducAtion goes Digital (AHEAD)’ # 2021-1-IE01-KA220-VET-000034699. The project aims at enhancing digital assessment in the field of healthcare education across four European countries namely Ireland (Lead) Germany, Georgia and Poland, and across the disciplines of nursing, medicine and allied healthcare.

(is not obigatory but your pariticipation will be very helpfull!)

please kindly find link below:

https://forms.gle/SeiB7kVd3q9JvM7z8

If you have any problems with the link or any questions, please let me know on MS Teams.

Waiting for your feedback!

Wybory i Wigilia Doktorantów

Posted Opublikowany przez Piotr Dolata in Aktualności
gru
6

Szanowne Doktorantki, Szanowni Doktoranci

W imieniu Komisji Wyborczej Samorządu Doktorantów UM w Łodzi uprzejmie informujemy, że w dniu 10.12.2021 r. (sobota) o godzinie 14:15 w sali nr 223 w budynku nr 1 przy ul. Narutowicza 60 (dawne Collegium Anatomicum Uniwersytetu Medycznego w Łodzi), odbędą się wybory na członków poszczególnych Organów Samorządu Doktorantów (kadencja 2023) Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej Samorządu Doktorantów UM w Łodzi (http://doktoranci.umed.pl/)

Po wyborach bardzo serdecznie zapraszamy na Spotkanie Wigilijne Samorządu Doktorantów, więcej informacji i zapisy w poniższym linku:

https://forms.gle/SyGmKPef5eB5mJ1t9

Granty Interwencyjne NAWA – nabór wniosków w ramach drugiej rundy 2022 otwarty!

Posted Opublikowany przez Piotr Dolata in Aktualności
gru
6

Ogłaszamy nabór wniosków do programu Granty Interwencyjne NAWA w ramach drugiej rundy w roku 2022. Najlepsze projekty stanowiące odpowiedź na szybko zmieniający się świat, mogą otrzymać finansowanie w wysokości do 300 tys. zł.

Program Granty Interwencyjne NAWA wspiera współpracę międzynarodową zespołów badawczych lub mobilność międzynarodową naukowców, które są podejmowane w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych regionalnie.

To program uzupełniający ofertę grantów dla naukowców. Wnioski składane w programie muszą obejmować działania badawcze, których realizacja, ze względu na konieczność szybkiego reagowania, nie jest możliwa w drodze ubiegania się o inne istniejące mechanizmy finansowania, a ubieganie się o standardowe źródła finansowania mogłoby doprowadzić do utraty unikalnej szansy na rozwiązanie ważnego problemu. Ponadto kluczowym elementem projektu jest współpraca międzynarodowa grupy projektowej lub międzynarodowa mobilność naukowców skoncentrowana na realizacji celów naukowych projektu. Projekty w ramach programu mogą być realizowane przez okres od 3 do 12 miesięcy.

W 2022 r. nabór został podzielony na dwie rundy. Nabór w ramach pierwszej z nich prowadzony był w okresie od 28 marca do 30 czerwca, a do systemu teleinformatycznego NAWA wpłynęło 55 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 11 projektów interwencyjnych.

Nabór wniosków w ramach drugiej rundy prowadzony będzie od 1 września do 15 listopada 2022 r. (lub do wyczerpania alokacji). Z dostępnych na ten cel środków pozostało 2 118 091,92 zł. 

Przypominamy, że składane wnioski oceniane są na bieżąco, co oznacza, że pula środków przeznaczona do rozdysponowania w ramach drugiej rundy aplikacyjnej w 2022 r. może zostać wyczerpana przed 15 listopada 2022 r.

https://nawa.gov.pl/naukowcy/granty-interwencyjne-nawa/ogloszenie

https://nawa.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2592:granty-interwencyjne-nawa-nabor-wnioskow-w-ramach-drugiej-rundy-2022-otwarty&catid=26:aktualnosci&lang=pl

Konferencja podsumowująca WMN V edycja – prośba

Posted Opublikowany przez Piotr Dolata in Aktualności
gru
6

Zapraszamy na PIĄTĄ edycję interdyscyplinarnej konferencji, nt. Analiza Zagadnienia, Analiza Wyników – Wystąpienie Młodego Naukowca – 28-29.01.2023r.
https://www.creativetime.pl/konferencja-analiza-zagadnienia-analiza-wynikow.html
Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców odbędzie się za pośrednictwem INTERNETU.

Rekrutacja do 16.12.2022.

Konferencja jest również odpowiedzią na wzrastające koszty udziału w konferencjach, jak i samej organizacji konferencji. A jej nadrzędnym celem jest wymiana doświadczeń naukowych i zawodowych. Młodzi Naukowcy mają możliwość, aby przedstawić tematykę, którą zajmują się w swojej codziennej pracy. ZAPRASZAMY

Organizator:
CREATIVETIME,
www.creativetime.pl
konferencja@creativetime.pl

EIT Health Ageing PhD School

Posted Opublikowany przez Kamil Kostelecki in Aktualności
lis
2

Drodzy Doktoranci,

mamy przyjemność poinformować was o nowej rekrutacji do Europejskiej Szkoły Doktorskiej „EIT Health Ageing PhD School”.

EIT Health Ageing PhD School jest to paneuropejski program doktorancki mający na celu wyszkolenie nowego pokolenia specjalistów w dziedzinie biologii komórki, biomedycyny, neuronauki, epidemiologii i gerontologii z solidnymi kompetencjami w zakresie innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej szczegółów w załączonych materiałach.

Ageing Phd School – Digital Brochure LV

EIT HandBook 2022

Ageing PhD School – Flyer 4

 

Wampiriada Jesień 2022

Posted Opublikowany przez Kamil Kostelecki in Aktualności
paź
30

Szanowni Doktoranci, 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi informuje o kolejnej, już 40. edycji Wampiriady – akcji oddawania krwi przez studentów/doktorantów, która odbędzie się w dniach 7- 25 listopada 2022 roku w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, przy ul. Franciszkańskiej 17/25.

Podczas Wampiriady Studenci wyższych uczelni w Łodzi, oddając krew podają przy rejestracji hasło swojej uczelni i uczestniczą w rywalizacji w ilości oddanych donacji tego drogocennego leku. Uczelnia, która podczas akcji uzyska najwyższą frekwencję i wynik otrzyma pamiątkowe wyróżnienie.

 

Z góry dziękujemy za pomoc w powyższym zakresie i zaangażowanie w szerzenie idei honorowego krwiodawstwa.

Invitation to the seminar on biobased materials

Posted Opublikowany przez Piotr Dolata in Aktualności
paź
27

The International Centre for Research on Innovative Biobased Materials (ICRI-BioM) invites you to take part in a series of online Seminars with worldwide known Professors. The leading topic is polymers and biobased materials.

The lecture will take place on Friday, November 4, at 10.00 a.m. CEST. The lecturer will be Prof. Dr. Tanja Weil.  The topic of his lecture: “Materials talking to Cells”.

To take part in the event you are requested to register, no fees are required. Please, do bare in mind, that the registration for the next seminar will close on Thursday, November 3, at 10.00 a.m. CEST.

To see the details and to register for the seminars please use the following link:

https://icri-biom.p.lodz.pl/seminars-list

Feel free to distribute the invitation among your colleagues and associates.

If you have already registered for the seminar, please, ignore this information.