LOGOWANIE DO WIRTUALNEJ UCZELNI
UWAGA! Doktoranci, którzy mają problemy z zalogowaniem się do WIRTUALNEJ UCZELNI proszeni są o osobiste stawienie się w Studium Doktoranckim.
Seminarium ISW-FRP dla doktorantów w roku akademickim 2013/2014
Instytut Społeczeństwa Wiedzy wspólnie z Fundacją Rektorów Polskich zaprasza na ogólnopolskie seminarium doktoranckie pn. Rola szkolnictwa wyższego w kształtowaniu społeczeństwa wiedzy. W roku akademickim 2013/14 wiodącym tematem Seminarium ISW-FRP dla doktorantów będą zmiany systemowe w szkolnictwie wyższym w Polsce.
Seminarium jest organizowane dla doktorantów zajmujących się problematyką szkolnictwa wyższego lub zbliżoną.
W ciągu roku planowane są cztery 7,5 godzinne spotkania. Każde z Seminariów składać się będzie z wykładu znanego eksperta na wybrany temat, prezentacji swojego dorobku dokonywanej przez doktorantów, komentarzy poświęconych aktualnym wydarzeniom w szkolnictwie wyższym i badaniach naukowych oraz, dyskusji z udziałem doktorantów.
Seminaria odbywać się będą w Warszawie.
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie internetowej www.frp.org.pl.
Potwierdzony udział w seminarium zalicza godziny seminaryjne.
Zaproszenie na konferencję PARTNERSTWO W LECZENIU – Łódź, 10 października 2013 r
Fundacja „Wygrajmy Zdrowie” wraz z Naukową Fundacją Polpharmy zapraszają Pracowników i Studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi do udziału w konferencji, która odbędzie się w najbliższy r. w godz. 11.00-13.30 w Sali Sesji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź.
Udział w konferencji jest bezpłatny, uczestnicy otrzymają materiałykonferencyjne.
Po konferencji przewidziany jest poczęstunek.
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia do 8 października 2013 r. na adres e-mail: konferencja@wygrajmyzdrowie.pl
Komunikat o wykładach ŁTN dla doktorantów
Studium Doktoranckie zaprasza na V edycję cyklu bezpłatnych wykładów organizowanych przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe pt.:
„Współczesny świat i jego poznanie – rezultaty badań łódzkich naukowców”
Łódzkie Towarzystwo Naukowe, realizując swe zadania statutowe, promocji nauki i osiągnięć badawczych, podjęło inicjatywę włączenia się w proces kształcenia kadr na poziomie doktorskim. Proponujemy studentom – doktorantom łódzkich uczelni- uczestnictwo w cyklu dziesięciu wykładów, zintegrowanych z programem kształcenia na swojej uczelni, w ramach wykładów do wyboru na studiach doktoranckich.
Wykłady prowadzą łódzcy naukowcy – członkowie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego. W każdym cyklu wykładów podejmowane są wiążące i najbardziej aktualne zagadnienia współczesnego świata, stanowiące wyposażenie intelektualne każdego słuchacza aspirującego do stopnia doktora.
Tematykę opisują najlepiej następujące pojęcia kluczowe: „wiedza” – „nauka” – „wykształcenie” – „inteligencja”. Szczególnymi zaletami wykładów są:
- wysoki poziom popularyzacji wiedzy naukowej (specjalistycznej) przekazywanej doktorantom, w większości nie będącym specjalistami w danej dziedzinie;
- wyraźne podkreślanie wymiaru aplikacyjnego prezentowanych rezultatów badań naukowych.
Forma zajęć:
W roku akad. 2013/14 realizowana będzie V. edycja cyklu wykładów.
Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, w czwartki w godz. 16:00–19:00, w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego. Obejmować będą wykład, dyskusję i spotkanie z profesorem, prowadzącym wykład. Rozpoczęcie w dniu 17 października 2013 o godz. 16:00.
Zgłoszenie uczestnictwa:
- za pośrednictwem kierownika studiów doktoranckich na danym kierunku / wydziale
- bezpośrednio, w sekretariacie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego.
Potwierdzenie uczestnictwa:
Na podstawie obecności (co najmniej 70 %) na wykładach Łódzkie Towarzystwo Naukowe będzie potwierdzać wysłuchanie cyklu 30 godzin zajęć. Stosowne zaświadczenie student będzie mógł przedstawić kierownikowi studiów doktoranckich na swej uczelni / wydziale w celu otrzymania zaliczenia tych zajęć.
Harmonogram wykładów ŁTN dla doktorantów w roku akad. 2013/14
(czwartek w godz. 16.00. – 19.00.)
17 października 2013 – Inauguracja 5.cyklu wykładów – prof. Stanisław Liszewski Prezes ŁTN Uniwersytety i ich rola w organizacji przestrzeni – prof. Anita Wolaniuk
14 listopada 2013 – Krystalografia-trzeci wymiar chemii – prof. Wojciech Wolf
5 grudnia 2013 – Nowoczesny design a powrót rękodzieła – prof. Jolanta Rudzka-Habisiak
16 stycznia 2014 – Nowotwory chorobą genów – prof. Wanda Małgorzata Krajewska
20 lutego 2014 – Więzi mieszkańców z miejscem zamieszkania – uwarunkowania, przemiany – prof. Elżbieta Szkurłat
6 marca 2014 – Ochrona społeczeństwa i środowiska przed zagrożeniami technologicznymi – obowiązek czy dobry biznes? – prof. Adam S. Markowski
20 marca 2014 – Relacje miedzy matką a dzieckiem. Znaczenie okresu perinatalnego i wczesnych etapów rozwoju – prof. Eleonora Bielawska-Batorowicz
24 kwietnia 2014 – Niech moc będzie z nami. Czy to najlepsze życzenie dla starzejącego się społeczeństwa? – prof. Tomasz Kostka
15 maja 2014 – Wykorzystanie energii geotermalnej – prof. Jan Krysiński
12 czerwca 2014 – Seminarium-dyskusja panelowa na temat autonomii uniwersytetów. Przygotowanie: Rada Programowa. Wprowadzenie do dyskusji – prof. Wojciech Wolf.
Termin zgłoszeń:
Osoby chętne na 30 godzinny cykl prosimy o zgłoszenie się do Sekretariatu Studium Doktoranckiego Pl. Hallera 1 z wypełnionym formularzem zgłoszenia do dnia 8 października b.r.
Uprzejmie informuję, że zadeklarowane uczestnictwo powinno skutkować przynajmniej 70 % obecnością.
Prof. dr hab. Anna Woźniacka
Kierownik Studium Doktoranckiego
Wykład otwarty dr n. med. Janusza Janczukowicza pt. „Profesjonalizm- subiektywne zagadnienie etyczne czy wymierna kompetencja?”
Studium Doktoranckie UM w Łodzi serdecznie zaprasza pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wykład otwarty dr n. med. Janusza Janczukowicza pt.„Profesjonalizm- subiektywne zagadnienie etyczne czy wymierna kompetencja?”, który odbędzie się dn. 28-10-2013 r. o godz. 13.00 w Auli im. Pruszczyńskiego przy Al. Kościuszki 4 w Łodzi
Uwaga: wykład zalicza 2 h zajęć seminaryjnych