Odbiór Decyzji Stypendialnych
Szanowni Państwo, zapraszamy pod odbiór Decyzji Stypendialnych dla wszystkich doktorantów Stacjonarnych Studiów Doktoranckich do 30. 11.2016r.( pokój 237).
W przypadku nie odberania decyzji w terminie uznaje się dokument za doręczony.
Decyzje należy odebrać osobiścię.
Odbiór indeksów
Szanowni Państwo,
roczniki naborów od 2015-2010, zapraszamy po odbiór indeksów, kart egzaminacyjnych oraz przedłużanie legitymacji.
Uwaga
Szanowni Państwo.
W dniu 17 października 2016 roku w związku z inauguracją I roku akademickiego Sekretariat Studium Doktoranckiego będzie nieczynne.
Za nieudogodnienia serdecznie przepraszamy.
STYPENDIA NAUKOWE MIASTA ŁODZI 2016/2017
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż 1 października 2016 r. rozpoczął się również nabór wniosków do VI edycji Programu stypendiów naukowych Miasta Łodzi dla studentów i doktorantów szkół wyższych z tereny Miasta Łodzi.
Studenci I roku studiów stacjonarnych wybranych 55 kierunków łódzkich uczelni, będący laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, oraz doktoranci podejmujący badania w kluczowych dla rozwoju miasta obszarach mogą składać wnioski o przyznanie Stypendium Miasta Łodzi.
Głównym celem uruchomienia miejskiego programu stypendialnego jest stworzenie warunków sprzyjających podejmowaniu studiów na kierunkach istotnych dla rozwoju Łodzi, a także przyciąganie do Łodzi zdolnej, ambitnej młodzieży, również spoza regionu.
Korzystający z programu Stypendyści to wybitnie uzdolnieni młodzi ludzie, którzy legitymują się nie tylko wysoką średnią ocen, ale także dużą aktywnością w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia poza uczelnią oraz rozwijania swoich pasji, w wielu przypadkach wyróżnieni Stypendyści zdobyli więcej niż jeden tytuł w różnych olimpiadach, mają na swoim koncie liczne publikacje oraz ściśle współpracują z biznesem.
Szczegóły dotyczące warunków udziału w VI edycji programu stypendialnego oraz nowe formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie młodziwlodzi.pl (zakładka Inicjatywy > Stypendia Miasta Łodzi): https://mlodziwlodzi.pl/inicjatywy/stypendia-miasta-lodzi/
Nabór aplikacji trwa do 30 października br.! Bliższych informacji o Stypendiach Naukowych Miasta Łodzi udziela:
Odział Współpracy z Uczelniami Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Uczelniami, Departament Prezydenta Urzędu Miasta Łodzi, tel. (042) 638-58-19, e-mail: m.paluch@uml.lodz.pl.
wykaz kierunków priorytetowych/dyscyplin naukowych uprawniających do wystąpienia o stypendium naukowe miasta Łodzi: załącznik.
Zapisy na seminaria doktoranckie
Studium doktoranckie informuje, że rozpoczęły się zapisy na seminaria doktoranckie. OFERTA ZAJĘĆ BĘDZIE NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANA
Link do strony logowania: http://doktoranckie.cit.umed.pl/
W pole PESEL i w pole HASŁO wpisujemy swój numer PESEL.
Po zalogowaniu do systemu widzimy listę dostępnych zajęć seminaryjnych. W celu uzyskania dokładnych informacji na temat interesujących nas zajęć klikamy przycisk „szczegóły” z prawej strony.
W szczegółach widzimy: datę zajęć, nazwę jednostki prowadzącej zajęcia wraz z numerem kontaktowym, dokładny temat, miejsce odbywania zajęć, nazwiska prowadzących zajęcia, godziny zajęć i dzień tygodnia w którym odbywają się zajęcia.
UWAGA JEŻELI NIE ZOSTAŁA PODANA DATA SEMINARIÓW SYSTEM AUTOMATYCZNIE PODAJE DZIEŃ JAKO PONIEDZIAŁEK, NIE NALEŻY SIĘ TYM SUGEROWAĆ. W CELU USTALENIA DOKŁADNEJ DATY NALEŻY KONTAKTOWAĆ SIĘ Z JEDNOSTKĄ PROWADZĄCĄ ZAJĘCIA.
W celu zapisania się na interesujące nas zajęcia klikamy przycisk „Zapisz się”.
Doktorant, który zapisał się na zajęcia zobowiązany jest do ich odbycia. Oferta zajęć będzie na bieżąco aktualizowana. Zajęcia odbędą się jedynie w przypadku gdy grupa liczyć będzie przynajmniej 12 osób, przed terminem zajęć należy sprawdzić czy zapisała się wymagana liczba osób.
Zapisy na zajęcia odbywające się w semestrze zimowym trwają do 6.11.2016r., po tym terminie będą mogli Państwo zapisywać się jedynie na zajęcia z semestru letniego.
Zaproszenie na ceremonię otwarcia IV Kongresu Onkologii Polskiej
W imieniu Komitetów Naukowego i Organizacyjnego IV Kongresu Onkologii Polskiej oraz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego zapraszamy na ceremonię otwarcia IV Kongresu Onkologii Polskiej w dniu 12.10.2016 o godzinie 17.00.
Kongres Onkologii Polskiej jest cyklicznym wydarzeniem naukowym odbywającym się co cztery lata. Łódź ma zaszczyt być gospodarzem tego wydarzenia w roku 2016. Grono zaproszonych ekspertów to wybitni specjaliści w dziedzinie onkologii w Polsce oraz na świecie.
Wykłady inauguracyjne przedstawią:
- Pan Profesor Edward Towpik z Centrum Onkologii — Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Pan Profesor wygłosi wykład pt. „Historia organizacji walki z rakiem w Polsce”;
- Pan Profesor Tadeusz Robak, Kierownik Katedry Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pan Profesor wygłosi wykład pt. „Leczenie chorób onkohematologicznych — wczoraj, dziś i jutro”.
Dodatkowo podczas ceremonii otwarcia zaplanowane są wystąpienia Przewodniczącego Komitetu Naukowego oraz Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Kongresu.
Wstęp na ceremonię otwarcia jest bezpłatny i umożliwia zaliczenie 5 godzin seminariów doktoranckich.
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich doktorantów do DOUBLETREE BY HILTON ŁÓDŹ
(proszę zabrać se sobą kartę zaliczającą godziny seminaryjne) .
Konkurs stypendium Fundacji Polpharma 2016-2017
Studium Doktoranckie informuje o możliwości ubiegania się o stypendium naukowe w Konkursie Naukowej Fundacji Polpharmy.
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w Studium Doktoranckim Plac Hallera 1; II piętro; pokój 237 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 listopada 2016 r. (środa).
Program jest adresowany do młodych naukowców, którzy w roku składania wniosku o stypendium naukowe Fundacji nie mają ukończonych 30 lat. Celem programu jest promowanie i nagradzanie najzdolniejszych doktorantów. Nagrodą jest 1() stypendiów naukowych, każde o wartości 10 tys. zł.
Doktorantów do udziału w konkursie rekomendują uczelnie, przy czym każda ma prawo zgłoszenia trzech kandydatów. Stypendia przyznaje zarząd Fundacji na wniosek Rady Naukowej.
Zgodnie z przyjętym formularzem oceny wniosku punktowane są:
- założenia rozprawy doktorskiej (do 20 pkt.)
- dotychczasowy dorobek (do 30 pkt.)
- dotychczasowe publikacje (do 50 pkt.)
Uwzględniając te kryteria uczelnie są zobowiązane do ułożenia listy rankingowej zgłaszanych wniosków.
Prawo zgłoszenia trzech kandydatów do stypendium mają uczelnie, wnioski składane indywidualnie przez doktorantów nic będą rozpatrywane.
Szczegółowe informacje na temat zasad zgłaszania kandydatów oraz organizacji konkursu zostały zawarte w regulaminie i wniosku o przyznanie stypendium. Oba dokumenty są dostępne na stronie internetowej Fundacji: http://www.polpharma.pl/fundacja/program-stypendialny/
Decyzję o przekazaniu do Fundacji kompletnych, wypełnionych na formularzu wniosków podejmuje rektor Uczelni.
O terminie odbioru wniosków, które nic zostaną przekazane do Fundacji, Studium Doktoranckie poinformuje doktorantów pocztą e-mailową.