Program Stypendiów Doktoranckich Hongkongu
Szanowni Państwo,
Zachęcamy do uczestnictwa w Programie Stypendiów Doktoranckich Hongkongu, który umożliwia utalentowanym naukowcom podjęcie studiów doktoranckich w dziedzinie nauk humanistycznych, biznesowych i społecznych, studiów inżynierskich, medycyny i nauk fizycznych na światowej klasy hongkońskich publicznych uniwersytetach badawczych.
Termin składania aplikacji mija 1 grudnia 2018 roku.
Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku.
UWAGA – ZAPISY NA ZAJĘCIA!!!
W związku z powstałą awarią podczas zapisów na zajęcia informujemy, iż zapisy na zajęcia, do których Państwo nie mieliście dostępu będą aktywne od 25-10-2018 (północ z dnia 24 na 25 października 2018 r.).
UWAGA – AWARIA SYSTEMU
Szanowni Państwo,
Z uwagi na awarię systemu w zapisywaniu się na zajęcia, trwają prace nad usunięciem usterki. Zostaniecie Państwo powiadomieni kolejnym komunikatem o możliwości zapisania się na przedmioty, które nie były dla Państwa widoczne na platformie zapisów.
Weź udział w seminarium Otwarty UMED i poznaj nową politykę otwartości
W imieniu prof. Lucyny Woźniak, Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą oraz Centrum Informacyjno-Bibliotecznego zapraszamy do udziału w seminarium Otwarty UMED, które odbędzie się 22 października 2018 r., w godz. 10.00-12:30, w CIB UM w Łodzi,
przy ul. Muszyńskiego 2, patio (1 piętro).
Uniwersytet Medyczny w Łodzi wdraża politykę otwartości, której zapisy obligują wszystkich pracowników do otwartego publikowania. Do 2020 r. wszystkie publikacje naukowe, będące wynikiem badań finansowanych z dotacji publicznych, muszą zostać opublikowane w modelu otwartym. Zgodnie z ogłoszonym Planem S instytucje finansujące badania, w tym Narodowe Centrum Nauki, będą wymagać pełnego i natychmiastowego dostępu do dofinansowanych publikacji badawczych. Podczas seminarium zaprezentujemy sposoby wdrażania nowej polityki otwartości, omówimy problemy i konsekwencje wprowadzania zasad otwartej nauki, a także zaprezentujemy powstające w uczelni rozwiązania, tworzone w ramach projektu #InterScienceCloud.
Poruszane podczas seminarium zagadnienia mają fundamentalne znaczenie dla rozwoju uczelni, dlatego do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich pracowników, w szczególności pracowników naukowo-dydaktycznych oraz doktorantów.
Otwarty UMED – program Seminarium
- Otwarcie
prof. dr hab. n. med. Lucyna Woźniak – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą - Otwarty dostęp (Open Access) – wpływ na podstawowe wskaźniki bibliometryczne
dr hab. n. med. prof. nadzw. Michał Polguj, Pełnomocnik ds. Otwartego Dostępu - Otwarty dostęp do publikacji i wyników badań naukowych w kontekście prawodawstwa UE i wytycznych MNiSW
mgr inż. Witold Kozakiewicz, Dyrektor Centrum Informacyjno-Bibliotecznego UM w Łodzi - Otwarty UMED
mgr Agnieszka Goszczyńska, starszy bibliotekarz, Centrum Informacyjno-Biblioteczne UM w Łodzi
Potwierdzenie uczestnictwa prosimy zgłaszać drogą mailową: paulina.milewska@umed.lodz.pl
Konkurs Naukowej Fundacji Polpharmy o stypendium naukowe
Naukowa Fundacja Polpharmy zaprasza studentów studiów doktoranckich uczelni medycznych i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego do udziału w konkursie o stypendium naukowe.
Program jest adresowany do młodych naukowców, którzy w roku składania wniosku o stypendium naukowe Fundacji nie mają ukończonych 30 lat. Celem programu jest promowanie i nagradzanie najzdolniejszych doktorantów. Nagrodą jest 10 stypendiów, każde o wartości 10 tys. zł.
Prawo zgłoszenia trzech kandydatów do stypendium mają uczelnie, wnioski składane indywidualnie przez doktorantów nie będą rozpatrywane. Stypendyści wyłonieni zostaną w drodze konkursu organizowanego przez Fundację.
Rada Naukowa Fundacji opracowała kryteria oceny wniosków: publikacje – do 50 pkt., osiągnięcia naukowe – do 30 pkt. i praca doktorska – do 20 pkt.
Wnioski należy składać za pośrednictwem studium w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada br..
Szczegółowe informacje na temat zasad zgłaszania kandydatów oraz organizacji konkursu zostały zawarte w regulaminie i wniosku o przyznanie stypendium. Oba dokumenty są dostępne na stronie internetowej Fundacji www.polpharma.pl/fundacja
Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego stypendium Fundacji zostało wpisane na listę stypendiów naukowych.
Inauguracja roku akademickiego InterChemMed
Zaproszenie na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego InterChemMed
Seminaria doktoranckie na rok akademicki 2018/2019 – ZAPISY OD DNIA 04.10.2018
ZAPISY OD DNIA 04.10.2018
Studium doktoranckie informuje, że rozpoczęły się zapisy na seminaria doktoranckie na rok akademicki 2018/2019.
OFERTA ZAJĘĆ BĘDZIE NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANA
Link do strony logowania: http://doktoranckie.cit.umed.pl/
W pole PESEL i w pole HASŁO wpisujemy swój numer PESEL.
Po zalogowaniu do systemu widzimy listę dostępnych zajęć seminaryjnych. W celu uzyskania dokładnych informacji na temat interesujących nas zajęć klikamy przycisk „szczegóły” z prawej strony.
W szczegółach widzimy: datę zajęć, nazwę jednostki prowadzącej zajęcia wraz z numerem kontaktowym, dokładny temat, miejsce odbywania zajęć, nazwiska prowadzących zajęcia, godziny zajęć i dzień tygodnia w którym odbywają się zajęcia.
UWAGA JEŻELI NIE ZOSTAŁA PODANA DATA SEMINARIÓW SYSTEM AUTOMATYCZNIE PODAJE DZIEŃ JAKO PONIEDZIAŁEK, NIE NALEŻY SIĘ TYM SUGEROWAĆ. W CELU USTALENIA DOKŁADNEJ DATY NALEŻY KONTAKTOWAĆ SIĘ Z JEDNOSTKĄ PROWADZĄCĄ ZAJĘCIA.
W celu zapisania się na interesujące nas zajęcia klikamy przycisk „Zapisz się”.
Doktorant, który zapisał się na zajęcia zobowiązany jest do ich odbycia. Oferta zajęć będzie na bieżąco aktualizowana. Zajęcia odbędą się jedynie w przypadku gdy grupa liczyć będzie przynajmniej 12 osób, przed terminem zajęć należy sprawdzić czy zapisała się wymagana liczba osób.