Wszystkie artykuły z październik, 2019

Konkursy Narodowego Centrum Nauki: OPUS 18, SONATA 15 i PRELUDIUM 18 oraz PRELUDIUM BIS.

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
paź
31

Szanowni Państwo,

informujemy, że dnia 16 września 2019 r. koordynatorzy dyscyplin NCN ogłosili konkursy OPUS18SONATA15 i PRELUDIUM18 oraz nowy konkurs PRELUDIUM BIS na projekty realizowane przez doktorantów, organizowany we współpracy z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA).

Formularze są już dostępne w systemie ZSUN/OSF.

Wnioski należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system ZSUN/OSF, dostępny pod adresem https://osf.opi.org.pl, zgodnie z procedurą składania wniosków.

Termin składania wniosków upływa 16 grudnia 2019 r., natomiast w dniu 9 grudnia br. upływa nieprzekraczalny wewnętrzny termin składania wniosków.

Dane podmiotu na potrzeby wypełnienia wniosku

Nowością we wnioskach jest PLAN ZARZĄDZANIA DANYMI, który należy wypełnić. Pomocne mogą okazać się wytyczne NCN oraz Informacje o RDM na stronie Otwarty Umed>>  http://otwarty.umed.pl/r-d-m/. Konsultacji w tym zakresie udziela mgr Agnieszka Goszczyńska z Oddziału Bibliografii i Bibliometrii, tel. (42)2725408.

Począwszy od tej edycji we wszystkich konkursach NCN koszty pośrednie będą wynosić 20%, ale w przeciwieństwie do poprzednich regulacji będą naliczane również od kosztów aparatury naukowo-badawczej, urządzeń i oprogramowania.

Adres skrytki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi: /UMEDLodz/domyslna

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać dzwoniąc pod numery: (42) 272 54 43, 272 54 45

Dział Badań Naukowych i Rozwoju Naukowców NCN:
http://www.ncn.gov.pl/o-ncn/struktura

KOMUNIKAT

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
paź
23

Centrum Obsługi Doktorantów zaprasza doktorantów, którzy złożyli wniosek o stypendium doktoranckie lub projakościowe na rok akademicki 2019/2020, a nie otrzymali decyzji droga pocztową, po odbiór decyzji do pokoju nr 237, II piętro przy Placu Hallera 1 w terminie do dnia 15 listopada  2019 r.

Nieodebranie decyzji w wyznaczonym terminie może spowodować wstrzymanie wypłat stypendiów 
 
 

Podlaski Tydzień Profilaktyki i Leczenia Chorób Nowotworowych ONCOweek

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
paź
19

Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji THORAX oraz studentów i pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku mam zaszczyt zaprosić Państwa na Podlaski Tydzień Profilaktyki i Leczenia Chorób Nowotworowych ONCOweek 2019, który odbędzie się w dn. 2 – 8 grudnia 2019 r. w Białymstoku.

Podczas tych kilku dni będziemy starali się zwrócić Państwa uwagę na znaczenie profilaktyki chorób nowotworowych oraz przybliżyć  nowoczesne standardy diagnostyki i terapii nowotworów.  

Przygotowujemy też  spotkania adresowane wyłącznie do lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów oraz doktorantów, spotykających się na co dzień z tematyką onkologii.

 W dniach 7 – 8 grudnia 2019 r. odbędą się:

  • Konkurs Prac Doktoranckich,

  • Konferencja Lekarska ONCOWEEK Współpraca zawodowa w leczeniu onkologicznym, podczas której skupimy się w szczególności na chorobach nowotworowych wieku dziecięcego oraz piersi i płuc,

  • Panel Vesaliusza – spotkanie o charakterze debaty z wybitnymi lekarzami  poświęcone roli medycyny w ich życiu – początkach i przebiegu kariery, zdobywaniu doświadczenia, a także trudnych momentach w pracy zawodowej.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z załącznikiem, w którym znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące wymienionych wydarzeń, a także do   odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Podlaskiego Tygodnia Profilaktyki i Leczenia Chorób Nowotworowych ONCOweek 2019: https://oncoweek.pl/wspolpraca-zespolowa-w-leczeniu-onkologicznym%E2%80%8B/  oraz strony na Facebooku: facebook.com/oncoweek/.

ONCOweek 2019 – KONFERENCJA LEKARSKA

Walne zgromadzenie doktorantów

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
paź
15

W imieniu Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi serdecznie zapraszamy wszystkich Doktorantów naszej Uczelni do udziału w Walnym Zgromadzeniu Doktorantów w dniu 30.10.2018r. (środa) o godz. 18:00 w sali 309, w gmachu Collegium Anatomicum przy ul. Narutowicza 60.

Podczas spotkania odbędzie się głosowanie nad przyjęciem nowego Regulaminu Samorządu Doktorantów, który uwzględnia wymagania Ustawy 2.0 dotyczące Uczestników Szkoły Doktorskiej. Także Prezydium  poinformuje o planowanych aktywnościach m.in „Obiady Piątkowe”, Sylwester Doktorancki.

Po zakończeniu zebrania jest planowane SPOTKANIE INTEGRACYJNE, miejsce do ustalenia.

Przypominamy, że Doktoranci zgłaszający się do głosowania zobowiązani są do okazania ważnej legitymacji doktoranta.

Wszelkie uwagi w sprawie załączonego Regulaminu RSD i Kodeksu Etyki Doktoranta zależny przesłac na adres e-mail: rsd.umed@gmail.com

Do zobaczenia wkrótce.

Igor Sokołowski
Przewodniczący Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

 

Program im. Iwanowskiej

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
paź
15

NAWA zaprasza doktorantów do składania wniosków do Programu im. Iwanowskiej

Doktoranci! Otwarty nabór wniosków do Programu im. Iwanowskiej

Jeśli jesteś doktorantem, chcesz sięgnąć gwiazd i rozwijać swoją karierę naukową, to zachęcamy do złożenia wniosku o stypendium w drugim naborze do Programu im. Iwanowskiej. Program umożliwia zagraniczne wyjazdy do najlepszych ośrodków na świecie.

W ramach programu doktoranci mogą odbyć część studiów doktoranckich w zagranicznych ośrodkach, w wybranym przez wnioskującego kraju. Taki naukowy pobyt może trwać od 3 do nawet 12 miesięcy. Wysokość stypendium na wyjazd może wynieść do 120 tys. zł.

Program przewiduje specjalne dofinansowanie w przypadku, gdy w wyjeździe młodym naukowcom towarzyszą małżonkowie oraz ich dzieci, a w przypadku osób niepełnosprawnych – także ich opiekunowie.

Pierwsze wyjazdy można będzie realizować już od początku września 2020 r.

Stypendyści w ramach programu będą mogli w zagranicznym ośrodku goszczącym:

  • odbyć część kształcenia związanego z przygotowywaniem rozprawy doktorskiej,
  • prowadzić badania naukowe związane z przygotowaniem rozprawy doktorskiej,
  • pozyskać materiały do rozprawy doktorskiej lub publikacji naukowej,
  • zrealizować część programu „Doktorat wdrożeniowy”,
  • prowadzić w ośrodku goszczącym zajęcia dydaktyczne albo prowadzić inne formy aktywności naukowej lub akademickiej powiązane z przygotowaniem rozprawy doktorskiej.

Patronką programu wyjazdowego dla doktorantów jest prof. Wilhelmina Iwanowska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – założycielka Obserwatorium Astronomicznego UMK w Piwnicach k. Torunia i pierwsza kobieta w zarządzie Międzynarodowej Unii Astronomicznej (IAU).

W I edycji Programu im. Iwanowskiej stypendia przyznano 69 najlepszym wnioskodawcom. Spośród wyłonionych do finansowania wniosków największa grupa to projekty z zakresu nauk przyrodniczych (35), nauk inżynieryjnych i technicznych (13) oraz społecznych (8). Z nauk medycznych do finansowania wyłoniono 7 wniosków, z nauk humanistycznych 4 wnioski, a z nauk rolniczych 2 wnioski. Cieszące się największą popularnością kierunki wyjazdów to Niemcy (10), Stany Zjednoczone (8), Francja (6), Australia i Hiszpania (po 5), Dania, Wielka Brytania i Włochy (po 4). Co cieszy wśród laureatów są aż 44 kobiety, co stanowi 63,76 % zwycięskiej grupy.

Na wnioski w drugiej edycji czekamy do 18 grudnia 2019 r.

Mamy nadzieję, że patronka Programu – prof. Wilhelmina Iwanowska – pomoże stypendystom sięgać gwiazd w realizacji naukowych marzeń.

Uwaga – w programie wnioski składają osoby fizyczne bez pośrednictwa instytucji zatrudniającej lub w której realizowane są studia doktoranckie.

Regulamin oraz szczegółowe informacje i dokumenty LINK

Złóż wniosek w programie. LINK

Osoba do kontaktu: Piotr Serafin; e-mail:piotr.serafin@nawa.gov.pl ; + 48 22 390 35 46

Seminaria doktoranckie – 2019/2020 – zapisy od dnia 08.10.2019

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Seminaria
paź
4

ZAPISY OD DNIA 08.10.2019

Centrum obsługi doktorantów informuje, że z dniem 08.10.2019 rozpoczną się zapisy na seminaria doktoranckie na rok akademicki 2019/2020.

OFERTA ZAJĘĆ BĘDZIE NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANA

Link do strony logowania: http://doktoranckie.cit.umed.pl/

W pole PESEL i w pole HASŁO wpisujemy swój numer PESEL.

Po zalogowaniu do systemu widzimy listę dostępnych zajęć seminaryjnych. W celu uzyskania dokładnych informacji na temat interesujących nas zajęć klikamy przycisk „szczegóły” z prawej strony.

W szczegółach widzimy: datę zajęć, nazwę jednostki prowadzącej zajęcia wraz z numerem kontaktowym, dokładny temat, miejsce odbywania zajęć, nazwiska prowadzących zajęcia, godziny zajęć i dzień tygodnia w którym odbywają się zajęcia.

UWAGA JEŻELI NIE ZOSTAŁA PODANA DATA SEMINARIÓW SYSTEM AUTOMATYCZNIE PODAJE DZIEŃ JAKO PONIEDZIAŁEK, NIE NALEŻY SIĘ TYM SUGEROWAĆ. W CELU USTALENIA DOKŁADNEJ DATY NALEŻY KONTAKTOWAĆ SIĘ Z JEDNOSTKĄ PROWADZĄCĄ ZAJĘCIA.

W celu zapisania się na interesujące nas zajęcia klikamy przycisk „Zapisz się”.

Doktorant, który zapisał się na zajęcia zobowiązany jest do ich odbycia. Oferta zajęć będzie na bieżąco aktualizowana. Zajęcia odbędą się jedynie w przypadku gdy grupa liczyć będzie przynajmniej 12 osób, przed terminem zajęć należy sprawdzić czy zapisała się wymagana liczba osób.

VI Edycja KONFERENCJI dla MŁODYCH NAUKOWCÓW

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
paź
3

VI Edycja KONFERENCJI dla MŁODYCH NAUKOWCÓW
nt. Nowe Wyzwania dla Polskiej Nauki
Poznań 30.11.2019
Warszawa 7.12.2019
Wrocław 8.12.2019
Kraków 14.12.2019.

Rekrutacja: do 18.10.2019.

WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY: https://doktorant.com.pl/index.php/nwdpn2019-vi-edycja

Wykłady dla doktorantów w Łódzkim Towarzystwie Naukowym

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
paź
1

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Naukowego podjął decyzję o kontynuowaniu cyklu wykładów dla doktorantów łódzkich uczelni, prowadzonych przez profesorów –  członków ŁTN i uruchomieniu w roku akademickim 2019/2020 kolejnej  jego edycji.

Cykl wykładów  zorganizowany pod tytułem ” Aplikacyjne wymiary badań naukowych” odbywać się będzie raz w miesiącu w czwartki w godz. 16,00-19,00 w siedzibie ŁTN ul. M.Skłodowsiej-Curie 11. Rozpoczęcie 17 października 2019 r. o godz. 16,00.

Zadeklarowane uczestnictwo w tym cyklu wykładów powinno skutkować przynajmniej 70 – procentową obecnością.

W przypadku chęci wzięcia udziału, prosimy o przesłanie/dostarczenie do siedziby ŁTN w terminie do 14 października br. wypełnionego formularza zgłoszenia.

Uczestnictwo w cyklu wykładów ŁTN zalicza 30 godzin seminariów doktoranckich.