Wszystkie artykuły z marzec, 2022

Hackathon „HAcK NA ZDROWIE”

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
mar
28

Jeśli chcesz nawiązać ciekawe kontakty zawodowe? Masz pomysł na innowacje w obszarze medycyny, cyfryzacji, zarządzania? Chcesz otrzymać wsparcie finansowe i merytoryczne na realizację Twojego projektu?

Hackathon „HAcK NA ZDROWIE” to kilkudniowy sprint szkoleniowo-projektowy podczas którego masz szansę rozwijać swój pomysł na innowacje i zyskać wsparcie na jego wdrożenie w życie.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich studentów i doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz innych Uczelni Wyższych z terenu województwa łódzkiego.

Dołącz do wydarzenia i zgłoś swój zespół – macie na to czas do wtorku 29.03 do godziny 12:00 – wypełni formularz zespołu: https://forms.gle/CZeQiKMWvqfZMv7i8

Link do grupy na FB https://www.facebook.com/groups/1184871415380038/

Lista wyzwań Hackathon:

  • Wyzwanie 1 – AstraZeneca – Diagnostyka przewlekłej choroby nerek
  • Wyzwanie 2 – Philips – Aplikacja do komunikacji z placówkami med.
  • Wyzwanie 3 – Philips – Wpływ szpitali na środowisko
  • Wyzwanie 4 – PoliClinic – Serwis umawiający wizyty
  • Wyzwanie 5 – PoliClinic – Serwis dla pracodawców well-being
  • Wyzwanie 6 – Salve – Narzędzie do przygotowania pacjenta do zabiegów
  • Wyzwanie 7 – Salve – Projekt dot. badań profilaktycznych

Opis wyzwań
https://drive.google.com/drive/folders/1UClCYN1O3ceLdGJ7XBtIKpw4G0b6jbjU

Termin przyjmowania zgłoszeń do wtorku do 23:59. Informacje o wydarzeniu: https://abk.umed.pl/hackathon/

Zapraszamy serdecznie!
Akademickie Biuro KarierUniwersytetu Medycznego w Łodzi

Nabór do piątej edycji programu Bekker NAWA

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
mar
25

Program oferuje Stypendystom możliwość odbycia stażu podoktorskiego lub realizacji części kształcenia doktorskiego, realizacji prac badawczych wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy, pozyskania materiałów do pracy naukowej oraz nawiązania długofalowych relacji z zagranicznymi zespołami naukowymi. W ramach edycji 2018 – 2021, beneficjenci realizowali/realizują swoje projekty w najlepszych ośrodkach na świecie, plasujących się na najwyższych lokatach w renomowanych rankingach. Wskazać tu można choćby na: California-Berkeley, California Institute of Technology, Cambridge, Columbia, Harvard, Massachusetts Institute of Technology, Oxford, Princeton, Stanford oraz University of Chicago.

Nabór wniosków w tegorocznej edycji prowadzony jest w terminie od 17 marca do 10 maja 2022 r. Nowością w piątej edycji jest specjalna ścieżka dla stypendystów II edycji programu im. Wilhelminy Iwanowskiej. Wynika ona z trudnej sytuacji epidemiologicznej i wynikającej z niej utrudnionej możliwości realizacji projektów, które uzyskały finasowanie w naborze 2019.

Beneficjenci poza stypendium otrzymają również dodatek moblinościowy oraz dodatek na członków rodziny, jeśli będzie ona uczestniczyła w wyjeździe stypendialnym.

https://nawa.gov.pl/naukowcy/program-imienia-bekkera/ogloszenie

Warsaw International Medical Congress

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
mar
22

Szanowni Doktoranci!

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji Warsaw International Medical Congress (WIMC). Jest to już 17 odsłona Kongresu, w którym w Sesjach PhD (do wyboru Basic & Preclinical, Clinical oraz Health Science) oczekujemy na Streszczenia prac, podsumowujących wyniki Państwa badań i odkryć z tego zakresu. Rejestracji prac dokonuje się przez oficjalną stronę internetową WIMC: https://wimc.wum.edu.pl

 

Wykład otwarty – Publikowanie artykułu naukowego w prestiżowym czasopiśmie: wybór czasopisma i komunikacja

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
mar
22

Zapraszamy na wykład, organizowanym przez Fundację Science Watch Polska pt. ,,Publikowanie artykułu naukowego w prestiżowym czasopiśmie: wybór czasopisma i komunikacja”.

Wykład odbędzie się 6 kwietnia 2022 r. w godzinach od 14.00 do 16.00, na platformie Zoom.

Międzynarodowa Multidyscyplinarna Konferencja MKDUS 2.0

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
mar
22

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa na drugą edycję Międzynarodowej Multidyscyplinarnej Konferencji MKDUS 2.0, która odbędzie się w dn. 22-24 czerwca 2022 na platformie MS Teams. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności akademickiej nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Konferencja odbyła się w atmosferze sprzyjającej wymianie doświadczeń, a dzięki dużej różnorodności każdy dzień owocował ożywioną dyskusją.

Celem Konferencji jest przede wszystkim wymiana poglądów w różnych dziedzinach nauki, co umożliwi nawiązanie kontaktów w środowisku akademickim. Dzięki wystąpieniom wielu znamienitych Gości możliwe będzie zasięgnięcie opinii na różne tematy, na wszelkie nurtujące Państwa kwestie.

Konferencja będzie składać się z trzech paneli, informacja wraz z datą poniżej:

PANEL ZIELONY (22.06.2022)

Współczesny świat 

W Panelu Zielonym mogą wziąć udział wszyscy doktoranci odbywający kształcenie na polskich i zagranicznych uczelniach wyższych. Możliwość zaprezentowania swych dokonań będą mieli przedstawiciele następujących dyscyplin naukowych: nauki matematyczne, nauki biologiczne, nauki medyczne, nauki fizyczne, nauki o Ziemi i środowisku, nauki o kulturze fizycznej, socjologia.

PANEL CZERWONY (23.06.2022)

Kto ty jesteś? Interdyscyplinarne ujęcie tożsamości 

Tegoroczne hasło Panelu Czerwonego brzmi „Kto ty jesteś? Interdyscyplinarne ujęcie tożsamości”. Tak jak starożytni mędrcy, tak i my dzisiaj musimy odpowiedzieć na wyzwanie poznania samych siebie. Tożsamość człowieka – jego odpowiedź na pytanie kim jestem – stanowi fundament dla jego wyborów i funkcjonowania. W pytaniu tym zawiera się problem jego tożsamości narodowej, poczucia moralności, przynależności do grupy wyznaniowej. W świecie opartym na indywidualizmie pytania kim jestem, z czym się utożsamiam, wchodzą w grupę podstawowych pytań egzystencjalnych.

PANEL FIOLETOWY (24.06.2022)

Wyzwania nauk społecznych w XXI wieku 

Problematyka podejmowana podczas trzeciego dnia Konferencji dotyczyć będzie wyzwań nauk społecznych w XXI wieku. Podczas Panelu Fioletowego słuchacze będą mogli uczestniczyć w Sesji Mistrzów, w trakcie której głos zabiorą wybitni eksperci z zakresu wybranych dyscyplin naukowych, oraz w Sesji Doktorantów, która zostanie podzielona na cztery panele, zgodne z tematyką podejmowaną przez prelegentów. Po każdym z paneli planowana jest dyskusja nad zagadnieniami poruszanymi przez młodych badaczy. Chcemy zapewnić Doktorantom przestrzeń do żywej wymiany myśli oraz dyskusji nad efektami poszukiwań naukowych. Zależy nam na otwartości, różnorodności tematycznej oraz na prezentacji praktycznych aspektów badań Doktorantów.

Terminarz:

  • 14.02.2022 r. – 15.05.2022 r. – rejestracja
  • 14.02.2022 r. – 15.05.2022 r. – termin nadsyłania abstraktów (godz. 23:59)
  • do 15.05.2022 r. – opłata za czynny udział w konferencji
  • do 15.06.2022 r. – opłata publikacyjna
  • 08.06.2022 r. – termin nadsyłania nagrań (godz. 23:59)
  • 22-24.06.2022 r. – konferencja

Ważne linki:

Koszty uczestnictwa:

  • Koszt udziału w konferencji: 50 zł
  • Koszt udziału w konferencji z publikacją: 200 zł

Serdecznie zapraszamy!W imieniu organizatorów
Koordynator ds. Komunikacji z Uczestnikami „MKDUS 2.0”
Anna Rzepiela-Podlecka

Konferencja naukowa pt. „Przestrzeń społeczna: lokalnie, globalnie, wirtualnie”

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
mar
15

Szanowni Państwo!

Koło Naukowe Socjologów z Wydziału Socjologii i Pedagogiki SGGW ma przyjemność zaprosić na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję naukową pt. „Przestrzeń społeczna: lokalnie, globalnie, wirtualnie”, która odbędzie się

22 kwietnia 2022 r. (piątek) w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Szczegóły podane są w zaproszeniu zamieszczonym w załączniku.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się w formie hybrydowej. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 kwietnia 2022r.(formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/r/KRVv9LpWRq).

W razie ewentualnych pytań, prosimy o kontakt: e-mail:sggw.kns@gmail.com

Z poważaniem
Studenci Koła Naukowego Socjologów SGGW

Smart-Up Lab 2022

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
mar
9

Celem programu jest stworzenie interdyscyplinarnych zespołów pracujących nad rozwiązaniami problemów z szeroko rozumianego sektora ochrony zdrowia. Lata doświadczeń pokazały nam jak ważna w zespołach jest interdyscyplinarność – zwiększa ona nie tylko kompetencje techniczne, ale również ukazuje odmienne perspektywy rozwoju projektu. Zespoły złożone z wybitnych młodych naukowców, doktorantów czy studentów z różnych Uczelni posiadają zauważalnie wyższe szanse na skuteczne wdrożenie projektowanych rozwiązań. Stąd też pomysł, aby do udziału w projekcie zaangażować również uczestników z innych Uczelni.

Program skierowany jest do:
– młodych naukowców
– doktorantów
– studentów
z różnych specjalności, zainteresowanych tworzeniem innowacyjnych rozwiązań w medycynie.

Realizowany jest on w formule online. Rekrutacja trwa do 17 marca lub wyczerpania miejsc.

Opłata za udział w 3 miesięcznym projekcie wynosi 200 zł.Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronach: http://ciitt.umed.pl/projects/sul2022/

I edycja Konferencji dla Młodych Naukowców nt. Inżynieria – Spojrzenie Młodych Naukowców

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
mar
9

ZAPRASZAMY na I edycję Konferencji dla Młodych Naukowców nt. Inżynieria – Spojrzenie Młodych Naukowców

Konferencja odbędzie się: 22-24.04.2022 za pośrednictwem Internetu.https://doktorant.com.pl/index.php/inzynieria-2022

Rekrutacja do 25.03.2022.Niski koszt / nawet trzy referaty lub posteryPrzegląd zagadnień i prac badawczych podejmowanych przez Młodych Naukowców.Wymiana doświadczeń.Organizator:CREATIVETIME,www.doktorant.com.plkonferencja@doktorant.com.pl

III edycja Konferencji dla Młodych Naukowców nt. Biologia, Chemia i Środowisko – Spojrzenie Młodych Naukowców

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
mar
9

ZAPRASZAMY na III edycję Konferencji dla Młodych Naukowców nt. Biologia, Chemia i Środowisko – Spojrzenie Młodych NaukowcówKonferencja odbędzie się: 20-22.05.2022 za pośrednictwem Internetu.https://doktorant.com.pl/index.php/bchs2022

Rekrutacja do 25.03.2022.Niski koszt / nawet trzy referaty lub posteryPrzegląd zagadnień i prac badawczych podejmowanych przez Młodych Naukowców.Wymiana doświadczeń.Organizator:CREATIVETIME,www.doktorant.com.plkonferencja@doktorant.com.pl

Women in Science at Nencki

Posted Opublikowany przez Studium Doktoranckie in Aktualności
mar
9

Women in Science at Nencki brings three high-profile men from Academia and beyond to the table, during the >>NOT Yet Another Mainly Men Meeting<< event!

Join us to hear

  • Prof. Jerzy Duszyński, the President of the Polish Academy of Science
  • MSc. Steven Blum, CPA, the Senior Director of Strategic Initiatives at Yale Alumni Association
    and
  • Dr. Fredrik Bondestam, the Director of the Swedish Secretariat for Gender Research at the University of Gothenburg

talking about the benefits of diversity and gender equality in Academia. Men researchers, who compose a great majority of Academia play a key role in changing the system from within. Let them speak!

We especially encourage our man colleagues to come and join the discussion!

Due to COVID19 restrictions and panelists’ availability, it will be held online on the ZOOM platform.Please, fill in the questionnaire to register for the meeting.

Mężczyźni na rzecz kobiet w nauce. Nowe ścieżki w kierunku równości