Komunikat
Szanowni Doktoranci,
Uprzejmie informujemy o możliwości przedłużenia ważności elektronicznej legitymacji doktoranta na rok akademicki 2021/2022.
Zapisy na wizytę w COD odbywają się od dnia 01-10-2021 r. pod numerem 42 272 50 79,80,81, 82 (w godzinach pracy COD).
Doktorant zapisany na wizytę może przedłożyć do przedłużenia więcej niż jeden blankiet legitymacji.
Obsługa doktorantów odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązku zasłaniania nosa i ust poprzez używanie maseczek.
Wykłady dla doktorantów w Łódzkim Towarzystwie Naukowym – 2021/2022
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Naukowego podjął decyzję o kontynuowaniu cyklu wykładów dla doktorantów łódzkich uczelni, prowadzonych przez profesorów – członków ŁTN i uruchomieniu w roku akademickim 2021/2022 XIII edycji tej alternatywnej formy kontaktu młodych naukowców z doświadczonymi badaczami.
Cykl wykładów 30-godzinnych (10 spotkań) zorganizowany pod wspólnym tytułem ” Ekologiczne, społeczne i ekonomiczne aspekty (nie)zrównoważonego rozwoju”. Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz. 16:00-19:00 w trybie bezpośrednich spotkań w siedzibie ŁTN. Obejmować będą wykład, dyskusję i spotkanie z profesorem prowadzącym wykład. W przypadku pogorszenia się warunków epidemicznych i wprowadzenia zaostrzeń sanitarnych będą prowadzone on-line
Zadeklarowane uczestnictwo w tym cyklu wykładów powinno skutkować przynajmniej 70 – procentową obecnością.
Zgłoszenie uczestnictwa Za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie www.ltn.lodz.pl. Formularz prosimy przesłać e-mailem na adres biuro@ltn.lodz.pl; pocztą tradycyjną lub złożyć w sekretariacie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (ul. M. Skłodowskiej-Curie 11, tel. 661 626 200).
Termin zgłoszeń: do 15 października 2021 roku.
Rozpoczęcie wykładów: 28 października 2021 r. o godz. 16:00.
Uczestnictwo w cyklu wykładów ŁTN zalicza 30 godzin seminariów doktoranckich doktorantom studiów doktoranckich oraz 15 godzin doktorantom Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej
Stypendia doktoranckie dla stypendystów pomostowych – trwa nabór wniosków
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości prowadzi nabór do Programu Naukowych Stypendiów Doktoranckich. O stypendia mogą ubiegać się doktoranci, którzy podczas studiów I stopnia byli stypendystami pomostowymi. Wnioski on-line można składać do dnia 8 października 2021 roku.
Stypendia doktoranckie PhDo – trwa nabór wniosków
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła kolejną edycję Programu Naukowych Stypendiów Doktoranckich Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „PhDo”. O stypendia mogą ubiegać się doktoranci wszystkich dziedzin nauki, którzy podejmą współpracę z wybraną organizacją pozarządową. Aplikacje on-line można składać do 8 października.
Oferta stypendialna dla młodych naukowców
Obszary wsparcia to nanotechnologia, przemysł elektrotechniczny, biotechnologia, informatyka, zdrowie publiczne, nauki społeczne i humanistyczne i inne.
Aplikację można złożyć online do dnia 30 września 2021 r do godz. 12.00 CET.
Więcej informacji na stronie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.
Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki to zinstytucjonalizowana forma współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej. Celem funduszu jest inspirowanie i promowanie rozwoju współpracy między obywatelami i instytucjami w regionie, jak również między członkami V4 i innymi krajami.
Oferta stypendialna rządu szwajcarskiego
Podstawowe informacje:
- okres: 12 miesięcy
- ilość: do 4 stypendiów
- wymagana znajomość języka francuskiego, niemieckiego, włoskiego lub angielskiego
- wymagane potwierdzenie przyjęcia przez wybrany ośrodek zagraniczny
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.sbfi.admin.ch/scholarships_eng
Zasady rekrutacji:
Osoby, które spełniają kryteria formalne otrzymają drogą mailową do wypełnienia formularze szwajcarskie wraz z objaśnieniami.
Szczegółowych informacji udziela Ambasada Szwajcarii w Warszawie p. Agnieszka Arzt agnieszka.arzt@eda.admin.ch
Zainteresowanych otrzymaniem formularza prosimy o kontakt z p. Elżbietą Dybcio-Wojciechowską e.dybcio@nawa.gov.pl. Całą dokumentację (podpisane oryginały + 1 kopia) należy złożyć do 15 listopada 2021 r. (decyduje data wpływu dokumentów do NAWA) na adres Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ul. Polna 40 00-635 Warszawa.
Dokumenty zostaną przekazane do Ambasady Szwajcarii w Warszawie, która po dokonaniu weryfikacji formalnej przekaże je stronie szwajcarskiej. Wyniki zostaną ogłoszone w maju 2022 r. Stypendia wypłaca strona szwajcarska.
Dodatkowe uwagi, dotyczące wypełniania wniosków:
- dokumenty muszą być ułożone według kolejności, określonej w instrukcji;
- w przypadku dokumentów z tłumaczeniami, najpierw należy umieścić tłumaczenie potem dokument tłumaczony;
- dyplomy należy układać od najmłodszego do najstarszego tzn. najpierw dyplom ukończenia studiów doktoranckich potem magisterskich a następnie licencjackich/inżynierskich;
- konieczne jest dołączenie wykazów ocen z przebiegu studiów (suplementów do dyplomów)- dotyczy to również studiów doktoranckich. Jeżeli ocen nie było, należy dołączyć stosowne oświadczenie by uniknąć dodatkowych wyjaśnień lub zakwalifikowania wniosku jako niekompletny;
- nie należy zszywać ani spinać dokumentów (spięte/zszyte mogą pozostać tylko tłumaczenia przysięgłe, resztę dokumentów należy w miarę potrzeby rozdzielić);
- nie należy wkładać dokumentów do koszulek, teczek ani segregatorów;
- listy polecające powinny być w zamkniętych kopertach – wystarczy jeden egzemplarz każdego z dwóch wymaganych listów.
- należy podpisać formularz aplikacyjny i research plan
- nie należy używać wzoru Europass cv
Składanie propozycji zajęć seminaryjnych dla doktorantów studiów doktoranckich na rok akademicki 2021/2022
Informujemy o możliwości składania propozycji zajęć seminaryjnych dla doktorantów studiów doktoranckich na rok akademicki 2021/2022
Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:
1. Imię i nazwisko osoby koordynującej seminaria
2. Wydział, nazwę jednostki uczelni prowadzącą seminarium oraz imię i nazwisko jej kierownika.
3. Dane kontaktowe dla doktorantów (adres i telefon).
4. Temat seminarium, datę, godzinę, miejsce i nazwisko osoby prowadzącej zajęcia.
5. Do zgłoszenia należy dołączyć sylabus.
Jednocześnie pragniemy poinformować, że z uwagi na wprowadzanie elektronicznego systemu koordynacji zajęć, proszę o planowanie zajęć w dziennych blokach pięciogodzinnych.
Przypominamy, że zajęcia seminaryjne dla doktorantów mogą prowadzić osoby posiadające minimum stopień doktora.
Termin zgłaszania ofert do 30.09.2021r.